fbpx
Manşet Organizasyon Spor Toto Süper Lig 

KAGAWA GÖZ DAĞI VERDİ!

Beşiktaş, yeni transferleri Shinji Kagawa, Burak Yılmaz, Isimat-Mirin ve Muhayer Oktay için Vodafone Park’ta imza töreni düzenledi.

Daha Fazla Spor İçin Reklamlara Tıklayın!

Konuşmaya Beşiktaş Başkanı Fikret Orman başladı. Orman yeni transferler için şunları söyledi:

‘Zor bir süreç geçirdik. Ayrılan oyuncular, yeni gelen oyuncular oldu. 2-3 tane hedefimiz oldu. Birincisi, bonservise kaynak harcamadan bu dönemi geçirmeye çalıştık. 1.5 milyon euroluk bir bonservis harcaması yaptık, 5 milyon euroya yakın bonservis elde ettik. Bonservise para harcamadık, takım maliyetini aşağı indirmeye gayret ettik ve yaş ortalamasını düşürmeye çalıştık. Sonuç itibarıyla aramıza 4 kıymetli oyuncu katıldı. Muhayer Oktay, okuması zor bir isim. Aramıza hoş geldin Muhayer. Epeydir takip ediyorduk. Kagawa’yı yazın almak istedik, hatta Beşiktaşlı taraftarlara Kagawa’yı yolda görüp ‘Come to Beşiktaş’ dediler ama nasip bu zamanaymış. Çok mutlu olduk. Uzakdoğu açılımımızla alakalı çok büyük ses getirdi, güzel bir başlangıç da yaptı. Bundan sonraki süreçte en önemli şey tarafların birbirinden hoşlanması, inşallah karşılıklı memnun olup birlikteliğimize devam ederiz. Bu niyet içindeyiz. Mirin’le uzun süredir ilgileniyorduk. Yüksek bedellerle transfer etmek istemiştik ama nasip bugüneymiş. Hollanda şampiyonu PSV’nin stoperiydi. Çok pozitif bir arkadaşımız, takımımıza da pozitif etki verdi. Uzun süre beraber olacağız inşallah. Burak… Assolisti sona bıraktım. Bizim ailemizin bir ferdi. Nasip bugüneymiş. Bu süreç içerisinde ismi Beşiktaş’la çok geçti, bu da çok normal. Çünkü onun evi burası. Duruşundan, Beşiktaş’la alakalı hislerinden ben çok mutluyum. Burak kardeşime de evine, ailene hoş geldin demek istiyorum.’

Daha Fazla Spor İçin Reklamlara Tıklayın!

Burak Yılmaz’ın konuşması 39 saniye sürdü

Beşiktaş’a transferi olay olan Burak Yılmaz da kısa bir açıklamada bulundu. Çok konuşmayacağını söyleyen ve konuşması yaklaşık 30 saniye süren Yılmaz, ‘Yaklaşık 12 sene önce ayrıldım buradan. 12 sene sonra tekrar bana bu formayı giymemi uygun gören herkese teşekkür ederim. Elimden gelenin en iyisini yapıp bu camiaya layık olmaya çalışacağım’ şeklinde konuştu.

İlk maçında şov yapan Kagawa’nın ise Türkçe Merhaba dedi ve ilk sözleri şu oldu: ‘Buraya geldiğim için çok mutluyum. İlk geldiğim günden beri herkes beni çok iyi karşıladı. Elimden gelenin en iyisini yapıp Beşiktaş’la birlikte yukarılara çıkacağız’

Daha Fazla Spor İçin Reklamlara Tıklayın!

Isimat-Mirin ise,  ‘Burada olmaktan gerçekten çok mutluyum. Takım arkadaşlarıma ve başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Buraya geldiğimden beri işler yolunda gidiyor’ ifadelerini kullandı. 

Diğer Haberler

Leave a Comment